BÜTÜNSEL İŞ MODELİ

Bütünsel Beyin & Yaratıcı Uygulamalar
5 Haziran 2018
Eğitimci Yetiştirme Programı
17 Kasım 2019

BÜTÜNSEL İŞ MODELİ

“Müşterilerinizin sürekli olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Takım çalışmasını geliştirerek mi? İnsan kaynağını geliştirmek için sürekli yönlendirerek ya da onu çok iyi kullanarak mı?” İş Yaşamında Bütünsel Beyin Yöntemi (Bütünsel İş Modeli), bu çok önemli konulara hitap eden yaratıcı ve yenilikçi yollar sağlamaktadır.

HBDI (The Herrmann Brain Dominance Instrument) önde gelen düşünce stillerinin değerlendirme aracı olup “Bütünsel Beyinle Düşünme” yaklaşımının merkezini oluşturmaktadır. 1979’da Ned Herrmann tarafından geliştirilen bu sistem, 39 yıllık araştırma ve inovasyon ile geçerliliğini kanıtlamaktadır. 120 soruluk HBDI değerlendirme sistemi dörtlü kadranın her birinde, bireylerin düşünme tercihlerinin derecesini tanımlar ve değerlendirir.

Yöneticiler, çalışanların zihinsel becerilerini anladıklarında, onları bu becerilerine uyumlu olarak yönlendirdiklerinde, kurumların yeteneklerini de geliştirmiş olacaklardır.

Gerçek bütünsel beyinli insan, yeteneklerini en etkili biçimde kullanır; başka zihinsel seçimlerin varlığını anlamaya ve duruma göre bunları kullanmaya açıktır. Var olan yeteneklerimizin yanında, gerekli olduğu zaman kullanabileceğimiz durumsal yeteneklerin kazanılması için tercihlerimizi ve zihinsel seçimlerimizi bilmemiz gerekmektedir.

“Bütünsel Beyinle Düşünme”nin temelinde ve Herrmann International öğrenme modüllerinde, HBDI sizinle aynı düşünen ve farklı düşünen kişilerle nasıl iletişim kuracağınızı öğretir. Birey kendi düşünme tercihini anladığında zihninde bir kapı açılır ve ekip çalışması, liderlik, müşteri ilişkileri, yaratıcılık, problem çözme ve kişiler arası tüm yapılar geliştirilir.

Bu yöntem size ve organizasyonunuza;

  • İş yaparken tek düşünce tarzının baskınlığı şeklinde ortaya çıkan “beyin monotonluğu”ndan nasıl kurtulacağınızı,
  • Kaos dönemlerinde hayalperestleri ve iletişimcileri canlandırmak için yeteneklerini nasıl kullanacaklarını,
  • Pazarlama, reklamcılık, satış ve problem çözmenin bütün alanlarında sonuçları pozitif yönde arttıracak zihinsel çeşitliliği olan “Bütünsel Beyin Takımları”nın nasıl kurulacağını,
  • Gözetim, yönetim, liderlik ve çatışma çözme yöntemlerinizi geliştireceğinizi,
  • Değişim için yeni düşüncelere açık olma ve sürekli yaratıcılık için nasıl bir iklim oluşturmanız gerektiğini gösterecektir.

HBDI testini Dünya üzerinde 45 ülkede iki milyondan fazla kişi uyguladı. Bireysel, profesyonel ve organizasyonel etkinlik değerini görme imkanına sahip oldular.  Önde gelen akademik kuruluşlar, farklı sektörlerde bulunan kurumlar, organizasyonlar, Fortune 100 firmaları “Bütünsel Beyinle Düşünme” tekniklerini kritik görev bölgelerinde daha iyi sonuçlar almak için kullanmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir