HAKKIMIZDA

*FARKIMIZ:


Eğitim olarak; kurumsal ve bireysel verimliliğinizi yakalamanız için eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile profesyonel destek sunuyoruz. İhtiyacın Belirlenmesi, Eğitim Tasarımı, Eğitim Süreci ve Eğitim Değerlendirilmesi olmak üzere dört adımda desteğimizi size özgün hale getiriyor, çalışmalarımızın sonuçlarını sonraki süreçte analiz ediyoruz. Yüksek standartlarda özgün çözüm üretmek, gelişime ve pozitif değişimlere katkı sağlamak amacıyla; Zihni Etkin Programlama (ZEP) tekniği kullanarak esnek bir yapıda ve uygulamaya yönelik tasarladığımız eğitimlerle pratik ve teorik bilgilerin aktarımını sağlıyoruz.

*ZİHNİ ETKİN PROGRAMLAMA (ZEP) TEKNİĞİ:


Düşünce ve duygularınızın kontrolünü ele alarak geleceğinizi inşa etmenizi, zihninizin gücünü, kaynaklarını kendi yararınıza kullanmanızı ve değişimlere ayak uydurmanın ötesinde değişim yaratmanızı sağlayan etkili bir tekniktir.“Yaşam açık bir defterdir;
eğitimse ona başarı öyküleri yazmanıza yardımcı olur.”
Joyce A. Myers

EKİBİMİZ


EBRU TABAKOĞLU
Ebru Tabakoğlu’nun psikolojiye ve felsefeye olan tutkusu, onu İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü ile buluşturmuş ve felsefe ile birlikte psikoloji alanında da eğitim alarak Edebiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. İlk yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde tamamlamış, ikinci yüksek lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yaparak “Klinik Psikoloji” alanında çalışmalara başlamıştır. ‘‘Gestalt Terapi’’ eğitimini Doç. Dr. Hanna Nita Scherler'den, ‘‘Kognitif Terapi Yönelimli Klinik Görüşme ve Terapi Becerileri’’ eğitimini Dr. Emel Stroup’tan almıştır. Londra’ya giderek NLP’nin Kurucusu Richard Bandler’dan “NLP (Neuro Linguistic Programming) ve “Milton Model Hipnoz Teknikleri” eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsü’nde “Bireysel Psikodrama” eğitimini tamamlamıştır. 2 yıl boyunca ‘‘Grup Psikodrama’’ eğitimi almıştır. Gary Craig’den “Emotional Freedom Techniques” eğitimini alarak EFT ve Kinesiyoloji alanında çalışmalar yapmıştır. Silva Tekniğinin uygulayıcısı olarak; zihin işlevselliği, beyin frekanslarının kontrolü ve zihnin bilinçli kullanımını sağlayan teknikler ve egzersiz çalışmaları yapmaktadır. Londra’da tamamladığı “Herrmann Bütünsel Beyinle Düşünme” sertifika ve uygulama eğitimlerinin ardından, bu yönetimi Liderler için özel olarak tasarladığı “Herrmann Liderlik Kampı” bünyesinde uygulamaktadır. Aynı zamanda ICF’e (Uluslararası Koçluk Federasyonu) bağlı “Profesyonel Erickson Koçluğu” eğitimini tamamlayarak Uluslararası Profesyonel Koç ve ACTP sertifikasyon sürecine devam ederek mentor ve koç olarak çalışmalarına devam etmektedir.İngiltere’ye giderek The Berne Institute’sinde Adrienne Lee’den Transaksiyonel Analiz (TA101) eğitimini tamamlayıp "Understanding Self and Others" sertifikası almıştır.Şu an Kurucusu olduğu Bilva Akademi Eğitim ve Danışmanlık şirketinde seminerler düzenlemekte, kurumsal firmalara yönelik yönetici koçluğu eğitimleri vermekte, bireylere ve kurumlara HBDI (Herrmann Brain Dominance Instrument) koçluğu ve yönetici koçluğu yapmaktadır.


ÖZGE ALTAN KARACA
İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamladı. Çalışma hayatına finans sektöründe Satış ve Pazarlama Sorumlusu olarak başladı. Bu sektördeki çalışmalarına Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bünyesinde saha araştırmaları ile devam etti. Sektör değişikliği ile mağazacılık ve perakende sektörüne geçiş yaparak, büyük mağaza zincirlerinde yönetim kadrolarında görev aldı. Çalıştığı süre boyunca stok, görsel düzenleme, satış teknikleri, müşteri ilişkileri ve portföyünün geliştirilmesinde idari yöneticilik yaptı. Ekiplere yeni katılan personel ve yöneticilere ürün eğitimleriyle birlikte ‘‘Satış, İşleyiş, Oryantasyon, Adaptasyon ve Süreç’’ eğitimlerini verdi. Bu alanda deneyimlemiş olduğu iş tecrübelerini “Mağaza Yöneticileri için Koçluk”, “Satış Koçluğu”, “Yüksek Performanslı Takım Kurma”, “Etkin Mağaza ve İnsan Yönetimi”, “Müşteri Odaklılık”, “Müşteri İlişkileri ve İleri Satış Teknikleri’’ eğitimleri ile destekledi. Bu süreçte ‘‘NLP (Neuro Linguistic Programming)”, “Zihin Haritalama”, “EFT (Emotional Freedom Technique)”, “ZEP (Zihni Etkin Programlama)”, “Mentorluk”, “Koçluk”, “Kinesiyoloji”, “Psikodrama”, “Nefes Teknikleri’’, RYT “200 Yoga Alliance sertifikalı Yetişkin Yogası” ve “Çocuk Yogası” eğitimleri aldı. Şu an Bilva Eğitim Danışmanlık’ta Eğitim Koordinatörü olarak çalışmakta olup Yetişkin, Ofis ve Çocuk Yogası eğitimleri vermektedir.


ECE KANTÜRK
İzmir’de doğdu. Üniversite eğitimini Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına ISO 9001 sertifikası alarak, ‘‘Kalite Süreç Yönetimi’’ çalışmaları ile üretim alanında İzmir’de başladı. Uzmanlığını İnsan Kaynakları alanında yapma kararı verdi ve kariyer yaşantısına İstanbul’da devam etti. Finans, hızlı tüketim, perakende, ilaç, bilişim vb. birçok sektörde ‘‘Seçme – Değerlendirme – Yerleştirme, Süreç Yönetimi, Oryantasyon, Kariyer Yönetimi ve Organizasyonel Planlama’’ konularında çalışmalar yaptı. Tek öğesi ‘‘insan” olan çalışma süreçlerini etkinleştirmek amacıyla, insan psikolojisi ve kişisel gelişim alanında ‘‘NLP (Neuro Linguistic Programming)”, “EFT (Emotional Freedom Technique)”, “ZEP (Zihni Etkin Programlama)”, Bahçeşehir Üniversitesi’nden “Gamification (Oyunlaştırma)”, “Zihin Haritalama”, “Mentorluk”, “Koçluk”, “Reiki’’, Judith Liberman'ın Anlatma Okulu'ndan "Zihinden Çık Bedeninle Anlat", "Masalla Doğaçlama", “Kendi Masalını Yaz” ve Filiz Telek’ten “Kadınlar Şifadır Uygulamalı Kadın Çemberi” eğitimlerini tamamladı. Bilge İnal ile ‘‘Feminen Liderlik ve Kadın Gelişim Programlarına’’ devam etmektedir.İngiltere’de Berne Institute Adrienne Lee’den Transaksiyonel Analiz (TA101) eğitimini tamamlayıp "Understanding Self and Others" sertifikasını almıştır. Bilinçli farkındalık ve dikkati odaklamak üzerine Berrak Yurdakul'un “Mutluluk Bir Alışkanlıktır” mindfulness çalışmasına katılmış, Banu Çeçen ile 8 haftalık "Meditasyon Tabanlı Mindfulness" programını tamamlamıştır. Şu an Bilva Eğitim ve Danışmalık’ta Eğitim Geliştirme Yöneticisi ve Eğitim Uzmanı olarak görev almaktadır.


ÖZLEM ÇAMCI
1978 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. 2001 yılında Citibank Collection Birimi’nde Müşteri Temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Çağrı Merkezi kariyerine Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş’de Satış Sonrası Hizmetler Birimi’nde devam etti. Bireysel Emeklilik Müşterileri’nin tüm süreçlerini takip eden kalite, performans ve yeni işe başlayan kişilerin eğitimlerinden sorumlu ekiplerde yöneticilik yaptı. Sekiz yıllık deneyimin ardından Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş’de Alternatif Satış Kanalları Birimi’nde çalışmaya başladı. Finansbank’ın Alternatif Satış Kanalları’nın sigorta satış performansı, yeni kampanya süreçleri, bankanın alternatif satış kanallarının sigorta satış verimliliğinden, Banka Çağrı Merkezi, Direkt Satış Ekibi, CMC Çağrı Merkezi’nde çalışan müşteri temsilcilerinin sigorta eğitimlerinin planlanması ve yürütülmesinden sorumlu oldu. Tüm iş hayatı boyunca gönül verdiği için işinin bir parçası olmasına her zaman çaba gösterdiği “Eğitim”i aynı şirkette Tele Satış Eğitim Yöneticisi olarak devam ettirdi. Bu süre içinde yeni işe başlayan ve mevcut müşteri temsilcilerinin uçtan uca tüm eğitimlerinin verilmesinden ve eğitim gelişim planlarından sorumlu yönetici olarak çalıştı. Aynı ekibin Takım Liderleri’nin Yönetici Koçluğu görevini de üstlendi. Psikoterapist Ebru Tabakoğlu’ndan aldığı “Erickson Koçluğu”, ‘‘NLP (Neuro Linguistic Programming)”, “ZEP (Zihni Etkin Programlama)” ve Gestalt eğitimleri ile tüm eğitimlerini koçluk ve psikoloji temeline dayalı olarak vermeye başladı. Bu süreçte ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesi olan MB Akademi’de başladığı AimCo ve AimCC Koçluk Programlarını tamamladı. Kariyerine Bilva Eğitim’de Profesyonel Koç ve Eğitim Uzmanı olarak devam etmektedir.


NİHAN ZEREYCAN
1979 yılında Adana’da doğdu. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünde lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına American Life Insurance Co.’da hayat sigortası satarak başladı. Satış kültürünü ve eğitimini ise 2003 yılında çalışmaya başladığı Portekiz kökenli BankEuropa (Millenium BCP) bankasında edindi. Management Traniee olarak başladığı görevini, oluşturduğu 4 milyon €’luk portföyü yöneterek Relationship Manager olarak 2007 yılında tamamladı. Sonrasında ise satış ve finans tecrübesini perçinleyecek olan, operasyonel kiralama sektörünün lider firmalarından Hedef Filo’da yepyeni bir başlangıç yaptı. 11 yıl boyunca sırasıyla Kıdemli Portföy Yönetici, Takım Yönetici ve Satış Müdürü olarak performans gösterdi. 15 yıllık satışçılığı boyunca Tele-satıştan, Key Account Management’e kadar tüm satış süreçlerinde satışçı ve yönetici olarak yer aldı. Müşteri memnuniyetini önceliklendirerek, şirket hedeflerini gerçekleştirmek için, satış stratejileri tasarlayan, aynı zamanda gençlere rehberlik eden, ilham veren, yüksek performanslı bir satış koçu ve başarılı bir lider oldu.Hedef Filo bünyesinde Türkiye’de ilk kez baştan uca online kiralamanın yapıldığı yeni dijital satış kanalının oluşturulmasında tüm deneyimini aktararak çalıştı.Satış süreçlerini geliştirerek, mutlu müşteri yaratmayı amaçlayan Mutlu Müşteri CRM projesinde yeni satış süreçlerinin oluşturulmasında danışman olarak çalıştı. Sektörün önde gelen satış uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlayan kapsamlı ve uzun vadeli bir satış eğitimi programını tasarladı, eğitimler verdi. Bu süre zarfında aldığı çok sayıdaki satış eğitiminin yanısıra; NLP(Neuro Linguistic Programming), Satış Koçluğu, Stratejik B2B Satış, Y Kuşağı ve Yeni İş yaşamı, Kendini Tanıma ve Farkındalık, İlişki Yönetimi, Çok Boyutlu Liderlik, Proje Yönetimi, Kurumsal Temsil ve Kişisel İmaj eğitimleri ile de bilgi birikimini arttırdı.Şu anda Bilva Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde Satış Yöneticisi ve Eğitim Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmekte olup aynı zamanda Hedef Filo’da müşteri odaklı, mobiliteyi amaçlayan yeni bir projenin satış kısmına Danışman olarak destek vermektedir.


NESLİHAN SARICA
İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına tekstil sektöründe Adil Işık Hazır Giyim’e Management Trainee olarak girdi ve üniversite yıllarında karar verdiği insan kaynakları alanında çalışmaya başladı. Yaklaşık iki yıllık deneyimin ardından Doğan Yayın Holding’e bağlı Doğan Online’da çalışmaya devam etti. 4,5 yıllık çalışma süresinin son 3 yılında e-ticaret grubunun tüm İK süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev aldı. Bu süreçte 360 Derece Performans Değerlendirme Sistemi’nin kurulma projesinde ve yeni kurulan e-ticaret şirketlerinin organizasyonel yapılanma süreçlerinde bulundu. 2008 yılında FMCG sektörüne geçerek Efe Rakı İnsan Kaynakları Müdürü görevini üstlendi. Burada İnsan Kaynakları Departmanı’nı kurarak 6 yıl boyunca yönetti. Son olarak Mars Sportif’te (Mac ve MACFit Spor Salonları) insan kaynakları sistem ve süreçlerini yeniden tasarlayarak 5 yıl ekibi ile birlikte yönetimini gerçekleştirdi. Son 10 yılı yönetici olmak üzere toplam 17 yıllık deneyiminde “İşe Alım, Eğitim & Gelişim, Değerlendirme Merkezleri, Performans Değerlendirme, Yetenek ve Kariyer Yönetimi, Organizasyonel Gelişim Çalışmaları, Ücretlendirme ve Yan Haklar, Bordro ve Özlük İşleri, İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Hukuku, İç İletişim ve Koordinasyon” gibi İK’nın her alanında generalist olarak çalıştı; şirket gazetesinin yayınlanması, intranetin kurulması, e-learning sisteminin hayata geçirilmesi gibi projeleri oluşturup ve yönetti. Eğitim ve gelişime olan merakı ile İletişim Becerileri, Mülakat Teknikleri, İşe Alım Süreci, Özlük ve Yasal konularla ilgili şirket içi eğitimlerle bunun yanı sıra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri verdi. Bahçeşehir Üniversite’nde Kariyer Gelişim Danışmanlığı (GCDF), ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı Adler Koçluk ve NLP eğitimlerini tamamladı. Şu an Bilva Eğitim’de İnsan Kaynakları Danışmanı & Eğitim Uzmanı olarak rol almakta ve bireysel koçluk çalışmalarına devam etmektedir.


ÖZGÜR ÇAKMAK
2000 yılında Ankara Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 16 yıllık öğretmenlik kariyeri boyunca dershane ve özel okul öğretmenliğinin yanı sıra zümre başkanlığı, üniversite sınavına hazırlanan gençler için öğrenci koçluğu ve dershane yöneticiliği yapma fırsatı buldu. 16 yılın ardından KKTC’nin en büyük kurumsal firmalarından olan Telsim (Vodafone)’da çalışmaya başladı. Müşteri hizmetleri ve satış departmanlarında “Raporlama”, “Eğitim Planlama ve Uygulama” görevlerinde bulundu. 3 Yıl boyunca hem şirket içi personel oryantasyonu, hem de mağaza personellerinin, davranış, satış ve gelişim eğitimlerini düzenledi. Eğitim vermenin yanı sıra “NLP (Neuro Linguistic Programming)”, “ZEP (Zihni Etkin Programlama)”, “Koçluk”, “Liderlik”, “Sunum Becerileri”, “Eğitimcinin Eğitimi”, “İleri Düzey Excel Eğitimi”, “Veri Analizi” gibi eğitimler aldı. Bu süreçte profesyonel eğitim dünyasına olan ilgisi ile eğitmenlikteki tecrübesini pekiştirerek adanın en önemli sivil toplum örgütlerinden olan Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası bünyesindeki Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi adı altında kurulan, nitelikli eleman eksikliğini giderme amacı taşıyan bir projenin başına geçti. Özellikle Avrupa Birliği ile birlikte yürütülen bu projelerle, 40’ın üzerinde meslek dalında çırak ve yetişkinlere eğitimler vermektedir. Bilva Eğitim bünyesinde Kıbrıs’ta gerçekleştirilen projelerde Proje Yöneticisi olarak çalışmakta ve eğitimler vermeye devam etmektedir.


ATİYE TÜMENBATUR
1979 yılında Adana’da doğan Atiye Tümenbatur Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde Lisansını, Çukurova Üniversitesinde Maliye Programından Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen Maltepe Üniversitesi Lojistik ve Tedarik Zinciri Doktora Programına devam etmektedir. 1998 yılından 2011 yılına kadar Mersin’de özel bir şirkette Dış Ticaret, Gümrükleme, Antrepo ve Lojistik Operasyon Sorumlusu olarak çalışan Tümenbatur, yüksek lisans eğitimi sonrası kısmi zamanlı Öğretim görevlisi olarak Mersin ve Çağ Üniversitelerinde Dış Ticaret İşlemleri ve Taşımacılık Yönetimi derslerini vermeye başlayarak akademik kariyere yönelmiştir. 2014 yılında Dominican University of California’ da dil eğitimi ve Ohio State University’de Lojistik ve Tedarik Zinciri eğitimi alan Tümenbatur, 2016 yılında Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Sertifika Programını bitirmiştir. 2013 yılından itibaren çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak, Depo Yönetimi, Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatı, Lojistik Operasyon Yönetimi, Lojistikte Risk ve Sigorta, İthalat ve İhracat Yönetimi derslerini vermektedir. İngilizce ve Türkçe makale ve bildirileri bulunan Tümenbatur ayrıca çeşitli şirket ve kurumlara lojistik ve tedarik zinciri yönetimi konularında proje ve danışmanlık çalışmaları yürütmektedir. En son “Malatya İli Lojistik Merkez Fizibilite Raporu” proje ekibinde görev almıştır.


ECE KAFKASLI
1972 yılında Diyarbakır’da doğdu. Marmara Üniversitesi ile Henlley College ortak programı olan Turizm ve Otel Yönetimi’ni tamamladı. İstanbul Gayrettepe Dedeman Oteli Ön Büro görevinden sonra 19 sene boyunca Türk Hava Yolları farklı bölümlerinde görev aldı ve 2017 Şubat ayında emekli olarak kurumsal çalışma hayatını tamamladı. 2010 yılında “The Institute For Inner Sciences Basic Pranic Healing” ve “The Institute For Inner Sciences Pranic Healing Level 2” eğitimlerini aldı. Aynı sene “The Institute For Inner Sciences Kriyashakti” eğitimini tamamladı. Sonrasında “The Institute For Inner Sciences Pranic Healing Level 3” eğitimini alarak Pranic Healing uygulayıcısı oldu. Dr. Natalia Zayud tarafından düzenlenen “Kuantum” eğitimini tamamladı. Enerji beden eğitmeni Can Arif tarafından düzenlenen “Enerji Beden” ve “Enerji Beden İleri Seviye” eğitimlerini aldıktan sonra Senem Kayacı’nın düzenlediği rüya türleri, rüya analizi ve rüyaların mesajlarına ilişkin “Rüya Eğitimi”ni aldı. Beden, ruh ve zihni bir bütün olarak ele alan “Holistik Yaşam Rehberliği” eğitimini tamamladı. Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Nefes Koçluğu” eğitimini alarak nefes terapisti olarak çalışmalar yapmaya başladı. Bilge İnal ve Sukhvinder Sircar tarafından düzenlenen “Feminen Kadın Gelişim Programları” ve “Dişi Bilgelik”, Dr. Bülent Uran tarafından düzenlenen “Bilinç Ötesi Duygu Boşaltma ve Arınma” gibi eğitimler ile kişisel gelişim alanlarında kendini geliştirdi. Nea Yaşam Akademisi tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Park Jae Woo tarafından geliştirilen yöntem ile iyileşme sağlayan “Su Jok ile Uygulamalı İyileşme” eğitimini tamamlayarak Su Jok uygulayıcısı oldu. Felsefeye olan merakı nedeniyle Şişli Aktif Felsefe Okulu’na kayıt oldu ve böylece ömürlük felsefe eğitimine başladı. Lüset Kohen Fins tarafından Altınbaş Üniversitesi’nde düzenlenen “Yaratıcı Yazarlık” eğitime halen devam etmekte olup Bilva Eğitim’de Nefes Terapisti olarak bireysel ve kurumsal çalışmalar yapmaktadır.


GİZEM ÇİMEN
1989 yılında İstanbul’da doğdu. Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olup, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon aldı. ÖRAV’ın (Öğretmen Akademisi Vakfı) sömestr eğitimlerinde Yaratıcı Drama ile tanışıp Ekol Drama Sanat Evi ve İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Yaratıcı Drama Liderliği eğitimi aldı. Bu arada kendini alanında geliştirmek adına Spolin Doğaçlama Atölyesi ve Tiyatro Medresesi Doğaçlama Atölyesi’ne katıldı. Ruken Akar Vural ve Tülay Üstündağ’dan Yaratıcı Drama Atölyeleri aldı. Judith Liberman’ın Anlatma Okulu’nun “İçten Anlat”, “Zihinden Çık Bedeninle Anlat”, “Masallardaki Arketip” ve “Simgeler, Masallarla Doğaçlama” eğitimlerine katıldı. “Şiddetsiz İletişim”, “Zihin Haritaları”, ‘‘NLP (Neuro Linguistic Programming)”, “EFT (Emotional Freedom Technique)”, “Feminen Liderlik ve Kadın Gelişim Programları” gibi eğitimlerle kişisel gelişim alanında da kendini geliştirdi. 2017 yılında Tiyatroadam’ın Tiyatro Atölyesi’ne katıldı. Bu yıl da Kumbaracı 50’nin İşten Sonra Tiyatro Atölyesi’ne devam etmektedir. Bilva Eğitim’de çocuk ve yetişkinlerle yaratıcı drama çalışmaları yapmakta ve Eğitim Uzmanı olarak rol almaktadır.


CENK SARKUŞ A.K.A DJENK
Lise dönemlerinde koro çalışmalarıyla başladığı müzik yolculuğuna Yıldız Teknik Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’nde Kompozisyon bölümünü bitirerek devam etti. 90’lı yıllarda müzik dünyasının farklı kulvarlarında çalışmalarına başladı. Müzikotek ve Musical Works bünyesinde birçok jingle’a, bunun yanı sıra Türkiye’nin en sevilen dizilerinden “Avrupa Yakası” dahil dizi ve film müziklerine imza attı. Enstrümanist olarak Göksel, Sezen Aksu, Mine, Zeynep Casalini gibi pek çok sanatçıya perküsyonu ile eşlik etti. 2005 yılından itibaren yalnızca CLUB PERCUSSION adını verdiği performanslara yönelmiş olup, Türkiye’nin bu kulvardaki tek ismi oldu. Bu performansları Türkiye’nin seçkin mekanlarında ve uluslararası arena da –Hollanda, Belçika, Hindistan, İsviçre, İtalya, İngiltere, Ürdün, Kıbrıs- sergileme fırsatı buldu. Halen Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Asya’nın pek çok ülkesinde performanslarını DJENK markası ile gerçekleştirmektedir. Son yıllarda prodüksiyonlarında dans müziğine ağırlık veren DJENK 2009 yılında “Release Me” adlı parçasıyla “Innovations in Dance Music Compilation”ında yer aldı. 2010 yılında Reelgrooves Label’ından Rain Dance ( Coma Yese ) adlı parçaya remix yaptı. 2014 yılında YRC toplama albümünde 2 parçası yayınlandı. Sahne ve stüdyo çalışmalarının yanı sıra Tırtıl Anaokulu’nda başladığı ve geliştirdiği “çocuklar ile perküsyon” çalışmalarını, Doğuş Koleji, Robert Koleji, Bilfen, Çevre Koleji, Fenerbahçe Koleji ve Modafen gibi okullarda devam ettirmektedir. Kurumlarla “Takım Çalışması”, Cambridge ve Dünya Grubu ile başladığı ve İngilizce sunum yaptığı “Perküsyon ile Sosyal Kavramlar ve Eğitim” temalı workshoplarla, Oxford ve YDS Publishing’in de eklenmesi ile tüm Türkiye’de çalışmaları devam etmektedir. Aynı zamanda Bilva Eğitim Danışmanlık’ta yöneticilere ve ekiplere motivasyon ve farkındalık yaratacak “Liderlik & Takım Olmak” adıyla ilham veren çalışmalar yapmaktadır.


FULYA AKSULAR
1978’de İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini Akademi İstanbul Gösteri Sanatları ve Sunuculuk Bölümü’nde tamamlayarak 1999 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. 2002-2004 yılları arasında burslu olarak girdiği Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü’nü bitirdikten sonra Tilbe Saran ve Işıl Kasapoğlu gibi tiyatro sanatının duayenlerinden aldığı derslerle mesleğinde ilerleyen Aksular, Tilbe Saran’ın asistanlığını yaparken Yaratıcı Drama Eğitmenliği’ne başladı. 2002 yılından bu yana bu alanda eğitmenliğini devam ettirmektedir. 1999 yılında Devlet Tiyatroları “Küçük Adam Ne Oldu Sana?”, MGSM sahnesi “Akad’ın Yayı” oyunlarında rol almış, Çevre Tiyatrosu Semaver Kumpanya’da “Murtaza” ve “Mucizeler Komedisi”nde Şener Şen’in eşi rolünü üstlenmiştir. 2005 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde, aynı yıl Eminönü Halk Eğitim’de Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak görevini sürdürmüştür. Buradaki eğitimlerini sürdürürken öğrencilerle tiyatro oyunu çıkarmış ve rejiliğini üstlenmiştir. 2006 yılından bu yana Garanti Çocuk Filmleri Festivali’nde “Masalcı Abla” olarak filmleri seslendirmekte ve genel koordinatörlük görevini yürütmektedir. 2006-2007 yılları arasında Kanal 1 Çocuk Programı ve seslendirme, 2008 yılında Tv 8 “ŞENGEL” adlı programda yönetmen yardımcılığı yapmıştır. 2008-2010 yılları arasında Ekol Drama Sanat Evi’nde Yaratıcı Drama ve Kamera Önü Eğitmenliği yaparken Bulut Tiyatro “Nerde Kalmıştık” adlı oyunda oynamıştır. 2010-2011 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Kız Futbol Köyü kampında futbolculara drama eğitimi vermiştir. 2012 yılında Ayla Algan’ın isteğiyle İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde eğitmenlik görevine başlamıştır. 2013 yılında Kanal D “Benim Adım Gültepe, “Kavak Yelleri”, “Krem”, “Kanıt” ve daha birçok dizide rol almış olup 2014 yılında Hülya Aksular Dans Akademisi’nde balerinlere drama eğitimi vermiştir. Bunun dışında 2014 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ne girmiş olup eğitimine devam etmektedir. Tiyatro Bölümü’ne girmek isteyenler için Konservatuvara Hazırlık dersleri de veren Aksular, aynı zamanda Bilva Eğitim Danışmanlık bünyesinde kamu ya da özel sektörde çalışanlara kurumsal eğitimler de vermektedir.